Vaata, kas Sinu auto võib kasutada uut biolisandiga bensiini 95E10

9

Alates aprillist on kohustatud Eesti kütusemüüjad lisama bensiinile 10% ning diislile 7% biokomponenti (etanooli) ehk need saavad uue koostise ning ka uued nimed. Bensiin 95 hakkab kandma nime 95E10 ning paraku ei või seda tankida kõik autod. Eeskätt mõjutab selline muudatus vanemaid autosid, sest bensiin 95 on nende jaoks kõlbmatu, tankimisel rikub see auto mootori. Diisli biokomponenti toodetakse loomsest ja taimsest rasvast ning see hakkab kandma nime DB7.

Continue reading Vaata, kas Sinu auto võib kasutada uut biolisandiga bensiini 95E10

Omada või rentida: tulevikutrendid autoäris

c13f1b93

Ilmselt ei vaidle keegi vastu väitele, et elame autokeskses, isegi autodest üleküllastunud maailmas. Sageli on perekonnas olemas rohkem kui üks auto. Teedevõrgustiku arendamisele ning korrashoiule kulutatakse riigieelarvest miljardeid. Linnaruumi modelleeritakse ümber nii, et sinna mahuks veel rohkem autosid. Kinos vaatame vingeid filme pööraselt kihutavatest autodest, kodus televiisorist aga südamlikke või humoorikaid reklaame uutest ning järjest parematest automudelitest.

Mis on aga reaalne pilt autoäri tulevikust? Väga tugevalt on märgata tendentsi, kus auto omamise asemel eelistatakse sõidujagamise või vajaduspõhist autorendi teenust. Muutunud tarbimismudelile ning uutele trendidele reageerivad juba praegu nii suured autotööstused kui ka kindlustusfirmad. Milles täpsemalt meid ees ootav muutus aga seisneb?

Continue reading Omada või rentida: tulevikutrendid autoäris

Täisteenusrent muutub aina populaarsemaks

Õnnelikule kliendile uue sõiduki üleandmine

Euroopas on täisteenusrent ettevõtete seas loogiline valik autopargi omamise või  liisimise asemel. Vaikselt hakkab täisteenusrent hoogu koguma ka Eestis.

Eestlased tahavad omada. Endale osta ja oma nime omanikustaatuses näha. Ka sõidukite liisimist võib siinkohal nimetada omamiseks, kuna kogu sõidukiga seotu, alates ostust kuni müügini, on liisinguvõtja peal ja finantseerija on vaid raha laenaja rollis. Taoline omandihimu võib aga ettevõtluses muutuda kiirelt koormavaks, eriti
kui autosid on vaja soetada kümnete kaupa.

Continue reading Täisteenusrent muutub aina populaarsemaks

Äripäeva raadiosaade – mida teha, et talv ei üllataks?

1Kuula kasulikku ja huvitavat Äripäeva raadiosaadet, kus meie klienditeeninduse juht Gert Vatt koos Vianori kaubamärgi all tuntud OÜ Tireman tegevjuhi Hindrek Männikuga räägivad lähemalt, mida peab auto või autopargi ettevalmistamisel arvestama, et käre pakane või libe tee üllatust ei valmistaks.

Mehed räägivad nutikatest nippidest, millest väga sageli ei räägita ning samuti ei jää vastuseta ka küsimus – kas lamell- või naastrehvid?

Nendele ja paljudele teistele teemakohastele küsimustele saad vastused saadet kuulates!

Head kuulamist!

Mis hetkest muutub sõidukite haldusteenuse sisse ostmine ettevõttele kasumlikuks?

autopark

Paljud ettevõtted seisavad pidevalt silmitsi küsimusega, kas ja milliseid teenuseid peaks tellima väljastpoolt, et fookus säiliks põhitegevusel. Autopargi juhtimine on oma keerukuse ja ajamahukuse tõttu kindlasti üks neist valdkondadest, mis tuleks usaldada oma ala  spetsialistidele, sest sõidukite kulude optimeerimine pakub rohkelt väljakutseid ka kõige suurematele numbriinimestele.

Continue reading Mis hetkest muutub sõidukite haldusteenuse sisse ostmine ettevõttele kasumlikuks?

Äripäeva raadiosaade – täisteenusrent

_1004240 (2)Soovitame kuulata kasulikku ja huvitavat Äripäeva raadiosaadet, kus meie ettevõtte juhatuse esimees Andrus Valma räägib lähemalt täisteenusrendist, erinevatest sõiduki finantseerimisvõimalustest ning sellest, miks on ettevõtetel kasulik usaldada autodega seotud toimingud ja vastutus täisteenusrendi ettevõttele.

Nendele ja paljudele teistele teemakohastele küsimustele saad vastused saadet kuulates!

Head kuulamist!

Muudatused, mis jõustuvad ettevõtete sõidukite maksustamisel alates 01. jaanuarist 2018

Kaob kilomeetripõhine arvestus ja asendub kilovatipõhise arvestusega

Uuest aastast jõustuva tulumaksuseaduse muudatuste kohaselt ei sõltu edaspidi erasõitude maksumus mitte läbitud erasõidukilomeetritest, vaid sõiduauto võimsusest. Ainsaks võimaluseks erasõitude deklareerimiseks jääb kilovatipõhine maksubaasi arvestus. Seda olenemata sellest kui palju erasõite ettevõtte sõiduautoga tehti.

Kui tööandja võimaldab sõiduautot edaspidi erasõitudeks kasutada, siis on erisoodustuse deklareerimisel maksubaasiks 1,96€ kW kohta, aluseks võetakse liiklusregistris märgitud andmed. Selle tulemusena muutub alla 130kW võimsusega sõiduautode erisoodustuse hind praegusest madalamaks ning üle 130 kW võimsusega sõiduautodel kõrgemaks. Üle viie aasta vanustel sõiduautodel arvestatakse madalamat maksubaasi, milleks on 1,47€ kW kohta. Continue reading Muudatused, mis jõustuvad ettevõtete sõidukite maksustamisel alates 01. jaanuarist 2018

Äripäeva artikkel “Kuidas saab ettevõte sõidukite kasutamise pealt kulusid kokku hoida?”

H1-170929998

Erinevalt mujal maailmas levinud viisidest on Eestis nii ettevõtted kui ka eraisikud harjunud sõidukeid pangalt liisima, kuid on ka olemas lihtsam, mugavam ja ilma sissemaksuta alternatiiv – täisteenusrent. Mis see on ja kuidas saab auto rentimine olla parem liisimisest, selgitab üle 15 aasta sõidukite täisteenusrenti pakkuva Rentest ASi juhatuse esimees Andrus Valma.

Continue reading Äripäeva artikkel “Kuidas saab ettevõte sõidukite kasutamise pealt kulusid kokku hoida?”

Mannerg vs uus auto ehk millest jääd Sa ilma, kui sõidad uue autoga?!

Mannergute Mõõduvõtt RentestPole midagi toredamat, kui omada uut autot, mis on töökindel ja mille “hingeelu” ei vaja pidevat putitamist ning sajaste tuulutamist. Selleks, et jõuda loo tuumani, peaksime alustama algusest.

Ühel heal päeval tuli Rentesti meeskonnal mõte (loe: lõi tuluke peas põlema), et võiks soetada auto, millega saaks Mannergute Mõõduvõtu kestvuskatsetel osaleda ja loomulikult sealt ka ihaldatud MM karikas koju tuua. Continue reading Mannerg vs uus auto ehk millest jääd Sa ilma, kui sõidad uue autoga?!