KLIENDIKOGEMUS: Täisteenusliising on lihtne ja mugav

rendisõidukid
Ecoprint autopargis on 7 uhiuut Škodat

Ecoprint on 2007. aastal kolme pikaaegse kogemusega ettevõtte liitmise teel loodud trükifirma, mille tänasteks põhiteenusteks on graafiline disain, ofsettrükk ning laiformaat digitaaltrükk. Ettevõtte peakontor on Tartu külje all Vahi külas, Tallinnas avati esindus 2014. aastal. Kogenud ja pühendunud meeskonna hooleks on oma tellimused usaldanud mitmed ettevõtted ja organisatsioonid nii Eestist kui Skandinaaviast. Ecoprindi põhiväärtusteks on kvaliteet, keskkonnasõbralikkus ning vastutustundlik ettevõtte majandamine. Tänavu kevadel otsustas oma kliente kõikjal Eestis teenindav Ecoprint hakata kasutama Rentesti pikaajalist täisrenditeenust, valides oma autoparki 7 uhiuut Škodat.

Ecoprindi juhatuse liikme Margo Tärni sõnul sai otsuse tegemisel määravaks eelkõige teenuse lihtsus ja kasutajamugavus. “Varem olid mõned sõidukid meie ettevõttes liisitud ja mõned renditud ning puudus terviklik ülevaade autopargist ning sellega seotud kuludest,” nentis Tärn. Ühest kohast täisteenuse tellimisel on suureks eeliseks arveldamine vaid ühe koondarvega ning vabastav tunne teadmisest, et ettevõttel endal ei tule hiljem tegeleda autode realiseerimisega järelturul. “Teatava impulsi pikaajalise renditeenuse kasuks otsustamisel andsid ka hiljutised ametisõidukite käibemaksumuudatused, kuid eelkõige on meie jaoks olulised täielik hoolduspakett ning igal ajal kättesaadav klienditugi,” lisas Tärn.

Tööauto peab olema töökindel ja vastama ametipositsioonile

Rentest aitas Ecoprindil valida sõidukid lähtudes parimast kogukulu näitajast kogu kasutusaja jooksul (TCO – Total Cost of Ownership), arvestades läbisõitu, kasutustingimusi ning muud kasutajale olulist. Lõpliku otsuse tegemisel Škodade kasuks julgustas Ecoprinti varasem põgus kogemus seda marki sõidukitega. “Ühel kolleegil oli omal ajal Škoda rendiautoks ning salamisi käisime kõik sellega sõitmist proovimas – nii see otsus sündiski. Tegemist on ju päris hea autoga ning meie läbisõitude juures on ka kütusekulu üsna määrava tähtsusega.” Tärn, kes tegutseb ka Ecoprindi tootmis- ja tehnoloogiadirektorina, peab sõitma nädalas mitu korda Tallinna ja Tartu vahet. Läbisõit ulatub nädalas 1000 kilomeetrini, aga võib seda ka ületada.

Sõidukid said valitud vastavalt ametikohale – nii on Ecoprindi kasutuses üks Škoda Superb juhatuse liikmele, paar Škoda Octaviat keskastmejuhtidele ning Škoda Rapidid müügimeeskonnale. Iga sõiduk on määratud konkreetsele kasutajale, sest see hõlbustab ka järelvalvet sõidukite seotud kulude osas. “Sõidukite jagamine hierarhiliselt vastavalt klassile on igati loogiline, sest see ei ole hea toon, kui müügimehe sõiduk on elegantsem, kui kliendi oma – samas tuli meil oma jaotuses mõningaid muudatusi teha, sest suuremat kasvu meestel on Rapidis keeruline mugavalt pikki otsi läbida,” märkis Tärn. Oluline argument on ka sõidukite mahutavus kaubaveoks – Ecoprindi müügimeeskond peab olema võimeline reageerima klientide tellimustele väga operatiivselt, sest vahel võib õige trükise kohalejõudmise täpsus olla määratud suisa minutipealt.

Lisateenuste abil saab paremini jälgida autopargiga seotud kulusid

Kütusekulu ja läbisõitu aitab Ecoprindis kontrolli all hoida GPS-jälgimissüsteem Ecofleet. Täpsemaid arvutusi kütusesäästu osas saab arvestada ehk aasta pärast, sest paari kuu statistika põhjal ei tasu veel põhjalikke järeldusi teha. “Kütusekulu ei ole kindlasti vahepeal suurenenud ning tõtt-öelda ei oleks see ka meie esmane säästmise koht – müügisõite tuleb teha igal juhul. Küll aga on meil nüüd parem ülevaade näiteks rehvide kulumisest.” Autopargi uuendamisel kaaluti Ecoprindis ka hübriidajamiga või elektrimootoriga sõidukite kasutuselevõtmist, kuid paraku ei tundu need tehnoloogiad veel sedavõrd usaldusväärsena, et end igapäevaselt täielikult nende hoolde usaldada. Samuti oleksid sellisel juhul ka nii soetamis- kui ka ülalpidamiskulud oluliselt suuremad.

Autopargiga seotud otsuseid langetab Ecoprindis tegevjuht, kuid kulutustel hoiavad silma peal kõik ettevõtte töötajad. Ettevõtte poolt usaldatud sõiduki kasutamine on töötajate jaoks ühest küljest elementaarne töövahend, kuid samas ka osa motivatsioonipaketist. “Oma meeskonda tuleb usaldada ning peame kindlad olema, et sõidukitega käiakse ringi sama vastutustundlikult, kui teiste töövahenditega,” rõhutas Tärn. Ettevõtte sümboolikat kandvate autodega sõitvatele juhtidele loetakse alati ka sõnad peale, et liikluses viisakalt käituda ning mitte ettevõtte mainet kahjustada liikluskeerises mõne rumalusega silma paistes.