Mis saab täisteenusliisingu kasutamise puhul vanast sõidukist?

pikk-autorentTuntud mõttetera kohaselt valmistab auto rõõmu vaid kahel korral – ostuhetkel ning müügihetkel. Täisrenditeenuse puhul jääks kliendile vaid rõõm uue auto saamisest, sest rendifirma võtab enda kanda vana sõiduki realiseerimise üksikasjad.

Liisingteenuse puhul põrkab pea iga kasutaja tahtmatult kokku loteriimänguga – uue auto soetamisel tuleb ju vanast sõidukist vabaneda ning mängu tuleb terve hulk erinevaid tegureid, mis lõpuks määravad selle, kas tehing tuleb soodne ostjale või müüjale. Kasutatud autode järelturg hõlmab endas hoomamatuid nüansse, millega kurssiviimine võtab väga palju väärtuslikku tööaega.

Just müügihetkel muutub auto transpordivahendist objektiks. Kuigi sõidukil võib olla väike läbisõit ning üldiselt hea seisukord, määrab auto lõpphinna muuhulgas ka sõidukite järelturg teistes Euroopa riikides (eriti Saksamaal) ning tuhanded muud detailid. Müüja jaoks on auto emotsionaalse väärtusega silmatera, keda on igapäevselt hoitud ja kammitud ja hellitatud. Ostja jaoks on sentimentaalsed väärtused tühised ning peamine on saada võimalikult soodne hind. Kas selline pokkerimäng ostja ning müüja vahel väärib küünlaid? Kui automüük ei ole teie igapäevaseks tegevuseks, siis ehk pigem mitte.

Kuidas renditeenus aitab vana auto uue vastu vahetada?

Täisrenditeenuse puhul on kliendi elu märkimisväärselt lihtsaks tehtud. Vana auto tuuakse rendifirmale, korraldatakse tehnilise seisundi ülevaatus ning sõiduki hindamine ja loetud hetked hiljem vurab klient rendifirma parklast minema uue rendiautoga. Rendifirma võtab enda kanda sõiduki realiseerimisega seotud tegevused, sest oma tegevusvaldkonnast tulenevalt on oluliselt lihtsam leida hea kodu seni truult teeninud sõiduvahendile. Sümpaatne teekaaslane võib jätkata veeremist mõne uue rendikliendi sõidukina, asendusautona või siis avastada end täiesti uue omaniku valduses.

Klient vabaneb seejuures täielikult vana auto realiseerimisega seotud taagast. Kas tõesti on siis kasutatud auto müümine niivõrd keeruliseks muutunud? Pigem jah, sest odavamas hinnaklassis sõidukid on muutunud väga kvaliteetseteks ning ostjate jaoks on ahvatlevam leida endale täiesti uus sõiduk isegi vaid veidi kasutatud auto asemel. Lisaks on autode jääkväärtused üsna kõrgel tasemel, mistõttu näiteks Rentesti praktika kohaselt tuleb lausa pooltel autoomanikel sõiduki väljaostmisel rahakotti kergendada.

Saad teha sissemakse olemasoleva sõiduki arvelt

Hea tähtede seisu korral võib auto müümisel ka vedada ning sõiduk müüa jääkväärtusest kõrgema hinnaga. Rendifirma lahenduseks on sellisel juhul pakkuda järgmise sõiduki rendilepingu osas soodustust, et igakuine renditasu oleks kõrgema hinna võrra odavam või väheneks lepingutasu. Ning ka teistpidi – kui vana sõiduki ostmisel tekib jääkväärtuse suhtes negatiivne summa kliendi kahjuks, ei tule koheselt rahakoti järele haarata, vaid võib selle arvestada järgmise sõiduki rendimaksesse, mis pikema perioodi peale jaotatuna jääb tõenäoliselt täiesti märkamatuks. Küll tuleb sellisel juhul leppida mõningate tõkenditega lepinguperioodi suhtes, s.t. uuest sõidukist loobumine oleks võimalik alles mõne aja möödudes.

Rendifirma jaoks ei oma tähtsust, kas tagastatav sõiduk on veel liisingufirma omanduses või juba välja ostetud, samuti ei oma tähtsust, kas müüjaks on ettevõte või eraisik. Viimasel on sõidukit eriti keeruline müüa, sest käibemaksu võrra tuleb temal taluda veelgi väiksemat tulu. Igal juhul on rendifirma ülesandeks vana sõiduk realiseerida ning alati ka kliendile täpselt ära põhjendada, miks on pakutav hind just selliseks kujunenud. Kui lotomängus väga õnnelik käsi ei ole, siis tasub tõsiselt kaaluda, kas sõiduki müümisel käia välja korraga näiteks viis tuhat eurot või tasuda igakuiselt juurde vaid mõnikümmend eurot.

Näitlikustamiseks toome kaks võimalust, kuidas toimib kasutatud sõiduki tagasiost rendifirma poolt.

Variant 1:

Äriklient soovib rendifirmale müüa 2010. aasta Subaru Outbacki, mille liisingu jääkväärtuseks on 7530 eurot ja kuumakseks 300 eurot pluss käibemaks, millele lisanduvad kindlustus, hoolduskulud, rehvivahetused ja muu. Uueks sõidukiks on valitud uus Subaru Outback ostuhinnaga 29 900 eurot. Vaheraha arvestatakse sissemaksuks ja uue sõiduki kuumakseks kujuneb 285 eurot pluss käibemaks, mis juba sisaldab hoolduskulusid, kindlustust (nii liiklus- kui kaskokindlustust), rehve ja nende vahetust ning ööpäevaringset teeninduskeskuse teenust.

Variant 2:

Kliendi sõidukiks on seni olnud 2014. aasta Toyota Avensis, mille rendifirma ostab tagasi sõiduki jääkväärtusega, mis on hinnanguliselt 2000 eurot üle turuhinna. Negatiivne vahe arvestatakse uude lepingusse ning kuumakse tõuseb umbes 25 euro võrra (lisandub käibemaks). Uues lepingus sätestatakse lisapiirang, mille kohaselt tuleb auto ennetähtaegsest tagastamisest teavitada vähemalt viis kuud ette (tavatingimuste kohaselt kolm kuud).

Too oma vana auto meile ja sõida uuega koju: rentest.ee/ostame-auto-tagasi