Auto talveks valmis!

Lumised talveoludRentesti klientide autopargis on küll valdavalt uuemapoolsed sõidukid, mis talve eel liiga põhjalikku ettevalmistust ehk ei vajagi, kuid mõningaid kuldreegleid on alati kasulik üle korrata. Nii on endal mugavam sõita ja säilib ka auto paremini – see kajastub kindlasti ka auto järelmüügi hinnatasemes.

Kõige ohtlikum aeg liikluses ei olegi ehk südatalvel, kui autod kipuvad kõrgete lumehangede vahel rähklema, vaid hoopis hilissügisel, kui teekate muutub märkamatult libedaks ning päevaste sooja- ja öiste külmakraadide mõjul mattub asfalt musta jää alla. Reeglina kipub see hetk saabuma täiesti ootamatult, täpselt nagu talv Tallinna linnas. Just siis juhtub liikluskindlustuse statistika kohaselt ka kõige rohkem õnnetusi. Seega võiks talverehvide allasättimise ette võtta pigem varem, kui hiljem.

Talverehvide allasättimise võiks ette võtta pigem varem, kui hiljem

Rehvide puhul tuleb jälgida peamiselt kolme märksõna – mustri kulumist, rehvirõhku ning tasakaalustamist. Kõik need tegurid mõjutavad väga suurel määral auto teelpüsimist ning igal juhul soovitame rehvivahetuseks pöörduda usaldusväärse partneri poole või helistada Rentesti teenindusnumbril 13 500 – küll meie spetsialistid teid juba aitavad. Muide, ka rehvide säilituskeskkond on ülioluline, sest tagatud peab olema mõistlik temperatuur ning sobiv niiskus. Päris iga kuurialune selleks ei sobigi.

Temperatuurikõikumised Eesti kliimas on üpris muljetavaldavad. 30st soojakraadist suvel kuni 30 külmakraadini talvel. Nende 60 kraadi vahel pendeldamisega peavad toime tulema kõik auto osad (ja ka kõik muu meie ümber). Kui metall suudab sellega veel kuidagiviisi hakkama saada, siis kõikvõimalikud kummitihendid vajavad küll erilist hoolt, vältimaks uste jäätumist miinuskraadide juures. Heaks mõtteks on uksetihendite töötlemisest silikooniga, et vältida piinlikke hetki autoukse avamisel daamile. (Arvestades asjaolu, et enamik autorendisõidukitest on mõeldud siiski töösõitudeks, rõhutame siinkohal, et daami all peame silmas naiskolleegi või -klienti).

Auto olgu puhas!

Kui juba daamile autoukse avamisest juttu tuli, siis härrasmees ei lubaks endale iialgi olukorda, kus daami juurde saabutakse määrdunud või räpase sõidukiga. Talvistes tingimustes on auto puhtana hoidmine võrreldav sügisese leheriisumisega – piisab vaid sekundist, et kõik oleks jälle ühtlaselt kaetud lehtede või poriga. Seega võiks enne suurema külma saabumist auto põhjalikult ära pesta ning katta spetsiaalse mustusthülgava vahaga, nii säilitab auto kaunima jume ka keerulistes olukordades.

Nii nagu auto välimus annab edasi olulise esmamulje, ei tohiks seda muljet rikkuda midagi ka auto salongis. Külmaga kipuvad nahkistmed kokku tõmbuma ja varem või hiljem tekivad nahkkattesse näotud praod. Nahkistmete vahatamise peale ei pruugi küll esimese hooga tulla, kuid pikas perspektiivis aitab iga-aastane nahahooldus autol püsida nooruslikum ka hilisemas elus.

Soojas autos on märksa mõnusam kulgeda, kui külmkambrit meenutavas tranduletis. Veelgi mõnusam on sõita autoga, mille akendest ka sõidu ajal välja näeb. Sügisel võiks paluda hooldusmeistritel üle vaadata ka auto salongifiltrid ja õhusüsteemid, sest just neist sõltub väljavaade sõiduteele. Korralikult hooldatud ventilatsioonisüsteem soojendab autot kiiremini ning hoiab ka klaasid läbipaistvatena.

Targem on auto paigutada varjualuse alla kui garaažhi

Aga kui autot hoitakse öösiti garaažhis, siis justkui ei tohikski olla probleemi talvise sõiduga? Vale puha. Kui sõiduk on terve pika päeva veetnud talve võlumaal, siis öösel soojas toas viibides hakkavad plusskraadid autole halvasti mõjuma – sool ja niiskus söövitavad sulamise juures kere ja värvkatet. Pigem on talvel mõistlikum autot hoida varju all ning soojemaks käivituseks võiks kaaluda sõidukile Webasto või DEFA eelkütteallika paigaldamist.

Muud soovitussõnad on juba tuttavad – kindlasti tasub üle kontrollida kojameeste seisund (siis auto esiklaasil, kuid soovitavalt ka oma maja haldust silmas pidades), vahetada aegsasti klaasipesuvedelik talvise versiooni vastu ning kasutada esimesel võimalusel talvist diiselkütust. Diiselmootoriga auto kasutajatele on alati mõistlik üle korrata vana tõde – eriti talvel tasub auto käivitada alles peale kollase traadi pildiga tule kustumist armatuuril.

Talv on imeline aeg ja Eestimaa loodus pakub selle nautimiseks mitmeid võimalusi, olenemata sellest, kas maad katab valge lumevaip või on veel mahe jaanipäevailm nagu tänavu novembris. Pikemaid sõite ei tohiks karta, eriti kui need aitavad akut laadida ja hoiavad mootori mõnusalt erksana. Ja kui peakski juhtuma midagi erakorralist, siis annab kindlust juurde teadmine, et Rentesti abimehed on ööpäevaringselt valmis vastama mistahes hädakõnedele numbril 13 500.