6 levinumat autohoolduse müüti

AutohooldusAutod on keerulised ja kallid ning tihtipeale on raske nende hingeelu mõista. Seetõttu kerkib ikka esile autode ja nende hooldamisega seotud müüte, mis on visad kaduma. Kogusime kokku mõned enamlevinud autohooldusega seotud uskumused. 

1. Uue autoga pole vaja hoolduses käia
Kõik autod vajavad regulaarset hooldust olenemata oma vanusest. Kuigi vanemad sõidukid vajavad rohkem tähelepanu, ei tähenda see, et uus auto on regulaarsest hooldusest vabastatud. Auto hooldusjuhendi järgimine on tähtis, sest tehniline korrashoid pikendab auto eluiga ning korralik hooldusajalugu mõjutab ka sõiduki hilisemat müügiväärtust.
2. Sõidukil tuleb õli vahetada alles siis kui see on tumedaks värvunud                              Vale! Eesti tingimustes peaks mootoriõli vahetama vähemalt iga 15 000-20 000 km või 1 aasta tagant. Isegi kui uus auto tahab tehase järgi õlivahetust  iga 30 000 km tagant, siis tuleks suhtuda sellesse skeptiliselt. Nii pikad õlivahetusvälbad kehtivad ainult ideaalsetes tingimustes, kus sõites pikki vahemaid koormad mootorit ühtlasemalt, temperatuurid väga ei kõigu ja tee ei tolma.
3. Täitsa okei on sõita varurehviga nii kaua kui tahad
Ei, ei ole. Varurehvid ei ole mõeldud pikkade vahemade läbimiseks, vaid selleks, et jõuaksid töökotta ja saaksid uue rehvi alla. Seega peaks võimalikult kiiresti tavapärase olukorra taastama. Lisaks on varurehv pikalt seisnud ja selle eest ei kanta regulaarselt hoolt nagu tavarehvide puhul.
4. Talvel lase mootoril enne sõitmist soojeneda
Mootor vajab tõepoolest soojenemist, et täisvõimsusel töötada. Tegelikult soojeneb mootor siiski palju kiiremini sõites kui tühikäigul töötades. Lisaks vajavad ülekande osad ja rattalaagrid päriselt üles soojenemiseks liikumist. Seega on tühikäigul mootori soojendamise kõige suurem kasutegur siiski autojuhi soojas hoidmine.
5. Rehvirõhu saad teada rehvi küljele märgitud numbri järgi
Rehvidel olev märge rehvirõhu kohta on rehvile sobiv maksimaalne rõhk, mitte autotootja poolt soovitatud rõhk. Soovitusliku rehvirõhu on autotootjad märkinud sõiduki käsiraamatusse, kuid võid selle info leida ka juhi uksel, kindalaekas või kütusepaagi luugil olevalt kleepsult.
6. Autoga on kõik korras, kui midagi näha-kuulda-tunda ei ole
Kui midagi pole märgatavalt teisiti või valesti, ei tähenda see, et kõik on täiesti korras. Paljud tehnilised probleemid võivad juhil märkamata jääda, seega on oluline regulaarselt autoga hoolduses käia, et vältida pikaaegsete kahjude tekkimist.

Millal ja millist hooldust auto vajab, on kirjas omaniku käsiraamatus ja neid nõudeid tuleb igal autoomanikul täpselt järgida. Kui Teie  ettevõttel on tööauto või koguni terve autopark, nõuab sõidukite olmeküsimustel regulaarselt silma peal hoidmine palju aega. Meil on  lahendus.  Soodsa kõik hinnas kuumakse eest saad uue kvaliteetse auto ning kõik vajalikud teenused.  Rentesti täisteenusrendi kliendina usaldate oma ettevõtte sõidukid professionaalse meeskonna kätte, kes hoiab Teie autodel silma peal ja organiseerib kõik vajalikud sõidukite olmeküsimused. Nii säästate aega ja hoiate kokku kulusid.

Loe lähemalt ” Kuidas saab ettevõte sõidukite kasutamise pealt kulusid kokku hoida?” 

Sõidukite Täisteenusrent äriklientidele laseb keskenduda  Teie ettevõttel oma põhitegevusele.
Küsi täisteenusrendi pakkumist : info@rentest.ee või 670 1166.