Eesti Keskkonnateenuse autod sõidavad soodsa ja loodussäästliku LPG-gaasiga

26.06.2014

Täna, 26. juunil annab Rentest AS kolmeks aastaks Eesti kapitalil põhinevale ettevõttele Eesti Keskkonnateenused täisteenusliisingusse üheksa LPG-gaasiga varustatud Toyota Auris Touring Sports 1.6 Valvematic sõiduautot.

Eesti gaasitanklate võrgustiku turuliidri Alexela Oili hinnangul tunnevad Eesti ettevõtted üha suuremat huvi LPG autogaasi kasutamise vastu, nähes selles võimalusi kulude kokkuhoiuks. Täisteenusliisinguga soetatud sõidukite eeliseks on samuti autopargiga seotud kulude kokkuhoid tagades kogu rendiperioodiks fikseeritud kuumakse koos kõigi teenustega.

AS Eesti Keskkonnateenused juhatuse liikme Argo Luude sõnul on ettevõte juba pikalt otsinud võimalusi autopargi kütusekulude vähendamiseks. „Arvutuste põhjal tähendab LPG-gaasiga sõitvate autode kasutuselevõtmine märkimisväärset kokkuhoidu, võimaldades kütusekuludelt säästa ligi 45 protsenti. Lisaks on vedelgaas keskkonnasõbralikum kütus ja põlemisel tekib võrreldes bensiiniga oluliselt vähem heitgaase. Üks Eesti Keskkonnateenuste teenindusauto on juba pikemat aega sõitnud LPG-gaasiga – oleme seniste tulemustega rahul. Antud kogemuse pinnalt sündis ka otsus soetada need 9 uut LPG-d kasutavat sõiduautot“ lausus Luude.

Alexela Oili tegevjuht Ain Kuusik kinnitas, et Eesti ettevõtted on hakanud üha rohkem nägema vedelgaasi rahalisi säästuvõimalusi ning eeliseid bensiini- ja diiselkütuse ees. „Senine tankijate arvu kasv on tõestanud vedelgaasi tarnimise vajadust ja sellest lähtuvalt plaanib ettevõte käesoleva aasta lõpuks rajada 20 gaasitanklat üle Eesti, kasvades koduturul suurimaks gaasitanklate ketiks,“ ütles Kuusik.

LPG seadmega varustatud uusi sõiduautosid on võimalik osta kõigis Amservi esindustes üle Eesti ja gaasiseadmeid saab paigaldada Alexela Oili koostööpartnerite juures. LPG seadmetega varustatud sõidukitele kehtib kolme aastane garantii kuni läbisõiduni 100 000 km. LPG seadmeid paigaldatakse kõikidele uutele ja kasutatud bensiinimootoriga Toyota, Lexuse, Hyundai, Opeli ja Chevrolet` sõidukitele.

AS-i Eesti Keskkonnateenused põhitegevusala on jäätmete käitlemine ning erinevate kommunaalteenuste osutamine. Tegemist on oma valdkonnas ühe juhtiva ettevõttega Eestis, teenindades üle 100 000 kliendi ning käideldes rohkem kui 100 tuhat tonni jäätmeid aastas. AS Eesti Keskkonnateenused kuulub Alexela Groupi ning annab tööd rohkem kui 300 inimesele. Ettevõttes on juurutatud integreeritud töötervishoiu, tööohutuse- kvaliteedi- ja keskkonnajuhtimise süsteem ISO 9001, ISO 14001 ja OHSAS 18001 standardite põhjal.

Alexela Oil kuulub Alexela Gruppi ja on Eesti kõige suurem tanklakett, ettevõtte 60-st tanklast on automaattanklaid 56. 1993. aastal rajatud tanklakett annab täna tööd ligi sajale inimesele üle Eesti. Ettevõtte käive ulatus eelmisel aastal ligi 134 miljoni euroni. Alexela Oil´i tanklad kannavad märki „aus kütus“, mis kinnitavad, et Alexela tasub riigile kõik maksud, täites nii oma kohustusi riigi ja ühiskonna ees.

Rentest AS on enam kui kümneaastase kogemusega täisteenusliisingut, pikaajalist renti ja autopargi haldusteenust pakkuv ettevõtte Baltikumis. Kontsern haldab üle 800 sõiduki.

Lisainfo:
Sigrid Tammiste
Rentest AS-i turundusjuht
Tel. 510 7555
E-post: sigrid.tammiste@rentest.ee